Mi a közös Szávay Ágnesben, Kapros Anikóban és Gubacsi Zsófiban? A tenisz szeretete, a vágy, hogy a tapasztalataikat megosszák a jövő generációjával, illetve a hit, hogy másképp is lehet tanítani, játszani. Ám mindez még nem vezetett volna ahhoz, hogy együtt vágjanak bele egy olyan projektbe, amelynek a legfontosabb alappillére a bizalom és a csapatmunka.
Mind a három nő élete gyerekkoruk óta a tenisz körül forog, s ez így is marad. Pályafutásuk befejezése után, egymástól függetlenül úgy gondolták, hogy érdemes lenne átadni a tudásukat, illetve megosztani tapasztalataikat a gyerekekkel. Tanítási- és életszemléletük is nagyon hasonló. A tenisz szeretetéből kiindulva, és az egymás iránti tiszteletre, barátságra alapozva fogalmazódott meg a Happy Tenisz Program ötlete, amely sok munka árán valósággá vált.
A programnak sok támogatója akad, akik szívesen csatlakoztak a kezdeményezéshez. Rogán Cecília fővédnöki szerepet vállalt, de több önkormányzat is a támogatásukkal teszi lehetővé, hogy a kerületek óvodásai/kisiskolásai részt vegyenek a Happy Tenisz Programban.
A lányok külföldön számtalan jól működő példát láttak arra, hogy óvodai, iskolai keretek között, hogyan lehet egy sportfoglalkozás játékos és jó hangulatú. Ezeket a tapasztalataikat hasznosítva, szeretnék a teniszt egészen kis kortól tanítani egy igazán élvezetes foglalkozás és tanfolyam keretében. A módszerük, melyet az egyszerűség kedvéért Happy Tenisz Módszernek hívnak, általuk kitalált, kreatív és egyedi feladatokból áll.
A tanévhez igazodó tanfolyamokon minden edzés alapja a játékosság, mivel a kisgyermek így észrevétlenül „ügyesedik”, fejlődik. Foglalkozásaik segítségével kiválóan fejleszthető a koordinációs képességük, a térlátásuk, miközben a pályákon uralkodó jó hangulat megtanítja őket a sport szeretetére és az egészségtudatos életre. A Happy Tenisz Program segítségével szeretnék a teniszt minél több gyermek számára elérhetővé tenni.
Fotó: www.facebook.com